PLL LOT przywraca połączenie z Oslo.

25 marca 2018 w godzinach wieczornych na lotnisku Oslo Gardermoen wylądował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Regularne rejsy zostały przywrócone po 10 latach przerwy.

Polskie Linie Lotnicze LOT, z dwoma połączeniami dziennie i jednym w soboty, mają duże szanse na przejęcie znaczącej części ruchu biznesowego, który do tej pory korzystał z tras przesiadkowych lub Norwegian Airways.

Przecięcia wstęgi dokonała Ambasador Iwona Woicka-Żuławska wraz z Wiceprezesem Rozwoju Ruchu Lotniczego AVINOR, p. Jasperem Spruitem i Dyrektorem Biura i Rzecznikiem Prasowym, Biuro Komunikacji Korporacyjnej LOT, p. Adrianem Kubickim. W uroczystości wzięła też udział p. Małgorzata Hudyma, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, p. Martalena Madej, dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Oslo oraz przedstawiciele Regionalnego Biura LOT w Kopenhadze, AVINOR i Ambasady RP w Oslo.

19 kwietnia 2018 zorganizowane zostanie spotkanie w nowej polskiej restauracji w Oslo, którego tematem będą nowe atrakcje stolicy Polski i zasady współpracy z polskim narodowym przewoźnikiem lotniczym.

Źródło: Ambasada RP w Oslo,Polska Organizacja Turystyczna
Foto: Ambasada RP w Oslo