Spektakl taneczny “Blisko” w Bærum Kulturhus.

Bærum Kulturhus zaprasza na spektakl taneczny “Blisko” w wykonaniu polskich aktorów. Spektakl dla dzieci w wieku 1 – 4 lat.

Kiedy: piątek 13 kwietnia godz 10:00 oraz sobota 14 kwietnia godz 10:00 oraz 14:00

Gdzie: Bærum Kulturhus, Claude Monets allé 27, 1338 Sandvika (https://baerumkulturhus.no/blisko)

Bilety: 100-150 koron, można kupić tutaj.

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać? W jaki sposób możemy się sobą opiekować? To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.

Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna w swej formie lalka zyskuje współczesny rys i może być kreatywnie przetwarzana – zarówno przez artystów, jak i widzów. Forma staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Wacław Zimpel

tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska, Filip Meyer-Lüters

producent: Wojciech Nowak

czas trwania: 30 plus 15 minut zabawy