Wystawa obrazów Janusza Lewandowskiego w Oslo.

Zapraszamy na wernisaż malarskiego cyklu „Inny Horyzont”, który odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2017 r. o godz.12:00. w Galerii Albin Art w Oslo.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy dzieł wybitnego malarza Janusza Lewandowskiego, które po raz pierwszy będą prezentowane w Norwegii, w Galerii Albin Art w Oslo. Janusz Lewandowski jest twórcą wielokrotnie nagradzanym, który ma w dorobku szereg wystaw międzynarodowych i krajowych. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesora Nachta Szamborskiego w 1964 roku. Studiował wspólnie ze znanym w Norwegii Ryszardem Warsińskim. Janusz Lewandowski obchodzi w 2017 roku swoje osiemdziesięciolecie, dlatego z tym większą przyjemnością zapraszamy na wystawę prezentującą cykl «Inny horyzont».

«Inny horyzont» jest uniwersalną opowieścią o przynależności, ciągłości między dawnym a nowym oraz nostalgii za atmosferą, która znika wraz ze zmierzchem. Świat artystyczny Janusza Lewandowskiego jest mocno zakorzeniony w krajobrazie, kulturze i czasie, w którym wyrastał artysta. W czasach powszechnej globalizacji, Lewandowski wplata ponadczasowe opowieści o ludzkiej kondycji w pejzaże swojego dzieciństwa na Mazowszu. Majestatyczne a zarazem proste krajobrazy są tłem dla magicznych i realnych postaci, urzekających niezwykłą malarską poetyką.

Wystawa jest czynna od 7.01.do 19.01.2017 r.

Godziny otwarcia: wt.-pt. 15:00-20:00, sob.- niedz. 12:00-16:00

Holtegaten 2b/ Briskebyveien 42

źródło: Ambasada RP w Oslo

Dodaj komentarz