Koncert Quebonafide w Oslo.

Quebonafide, właśc. Kuba Grabowski – polski raper, piosenkarz, autor tekstów. Członek duetów Yochimu oraz Taconafide. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. Taco Hemingway, KRS-One, Dawid Podsiadło, Czesław Mozil, Pawbeats, Ten Typ Mes czy KęKę.

27 marca 2015 wydał swój pierwszy oficjalny album studyjny, zatytułowany Ezoteryka, który osiągnął sukces komercyjny, docierając do 1. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS i sprzedając się w 30 tys. egzemplarzy, za co zdobył status platynowej płyty. 9 czerwca 2017 premierę miał jego drugi album studyjny, zatytułowany Egzotyka. Płyta odniosła większy sukces niż poprzedni album debiutując na 1. miejscu listy OLiS i w przedsprzedaży sprzedała się w 30 tys. sztuk, ostatecznie rozchodząc w ponad 90 tys. egzemplarzy zdobywając potrójnie platynową płytę i stając się najlepiej sprzedającym albumem w Polsce w 2017. 13 kwietnia 2018 wydał album wspólnie z Taco Hemingwayem, pt. Soma 0,5 mg, działając jako Taconafide. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS i uzyskała status potrójnie platynowy.

W 2018 album Egzotyka został nominowany do nagrody Bestsellerów Empiku w kategorii Muzyka polska.

Kiedy: 9 marca 2019 godz. 19:00
Gdzie: Vulkan Arena, Vulkan 26, 0175 Oslo
Szczegóły: kliknij tutaj.

Źródło: Facebook, Wikipedia
Foto: Pawel Dymanski