Norwesko-polski Wieczór Morski.

3 czerwca tego roku, w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo, odbył się norwesko-polski Wieczór Morski. Spotkanie było wstępem do Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015.

Podczas Wieczora Morskiego przedstawiciele władz polskich i norweskich oraz podmioty gospodarki morskiej – stocznie, przedsiębiorstwa, organizacje, samorządy – spotkały się aby dyskutować na temat perspektyw współpracy. Podobna impreza organizowana była dwa miesiące temu w Gdańsku pod patronatem norweskiego ambasadora w Polsce, Karstena Klepsvika.

Podczas spotkania podkreślano fakt, że współpraca biznesowa między Norwegią a polskimi podmiotami gospodarki morskiej zacieśnia się z każdym rokiem coraz bardziej. Wartość polskich produktów i usług stoczniowych wytwarzanych dla odbiorców w Norwegii osiągnęła 1,2 mld dol., a jej udział stanowi 43 proc. wartości polskiego eksportu do tego kraju. Polska branża stoczniowa jest też liderem w imporcie wyrobów i usług z Norwegii. Ich wartość w 2013 r. osiągnęła 730 mln dol., co stanowi około 38 proc. wartości importu z tego kraju.

Więcej na temat tego spotkania przeczytacie tutaj.

źródło: gospodarkamorska.pl