Maciej Kot na podium podczas LPK w Oslo.

Maciej Kot zajął 3. miejsce podczas drugiego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo (20.09). W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków.

57 zawodników stanęło na starcie niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był na skoczni HS-106 w Oslo. W pierwszej serii rywalizację w zawodach zdominował Maciej Kot, który po skoku na odległość 105 metrów aż o 8,1 punktu wyprzedzał Norwega Andreasa Stjernena, który wylądował dwa metry bliżej od Polaka.

W drugiej serii Maciej Kot niestety nie poradził sobie z trudnymi warunkami, uzyskując tylko 94,5 metra. Jednak przewaga naszego reprezentanta z pierwszej serii pozwoliła zająć mu trzecie miejsce w zawodach. Z czwartej pozycji na najwyższy stopień podium awansował natomiast Daniel Andre Tande, który wylądował na 102 metrze i tym samym o dwa punkty wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Fredrika Bjerkeengenam, który skoczył 104,5 metra.

Oprócz Macieja Kota w czołowej „10” niedzielnych zawodów w Oslo znalazło się jeszcze dwóch innych naszych reprezentantów. Na siódmym miejscu konkurs ukończył Stefan Hula (101,5 m), natomiast dwie lokaty za nim uplasował się Dawid Kubacki (100 m). Punkty wywalczyli dzisiaj również: 21. Aleksander Zniszczoł (91,5 m) oraz 26. Krzysztof Biegun (89 m).

źródło: Polski Związek Narciarstwa

 

Dodaj komentarz