Razem w jednej Orkiestrze – Polacy w Norwegii i PayPal znów zagrają z WOŚP.

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia 2022 r., odbędzie się 30. jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku celem zbiórki będzie pomoc w zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci (1) . PayPal współpracuje z WOŚP od 2019 r. Dzięki temu Polacy w kraju i za granicą mogą wspierać dzieło Orkiestry za pomocą szybkich, bezpiecznych transferów pieniężnych online, zarówno tych jednorazowych, jak i cyklicznych (tzw. recurring payments). W czasie 29. Finału za pośrednictwem kanałów elektronicznych przekazano na rzecz WOŚP ponad 133 mln zł, co stanowiło prawie 64% wszystkich zebranych środków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna w Europie Środkowo – Wschodniej, organizowana przez Jerzego Owsiaka od 30 lat. Orkiestra angażuje nie tylko miliony Polaków w kraju – co roku do wydarzenia dołączają także Polacy z całego świata, w tym również z Norwegii, którą zamieszkuje ponad 100 tys. osób o polskich korzeniach (2) . Jak podaje Fundacja WOŚP, w zeszłym roku poza granicami kraju uformowano przeszło 79 sztabów z 28 państw. O wielkim sercu naszych rodaków świadczą niezliczone wydarzenia, organizowane corocznie w ramach Orkiestry zarówno w kraju, jak i zagranicą. To kolejne sztaby, nieocenieni Wolontariusze, puszki w polskich sklepach i firmach. To także wirtualna strona Orkiestry: aukcje charytatywne, odsłony transmisji w telewizji i w serwisie YouTube, włączone w akcję terminale i e-skarbonki.

Dziękujemy, że jesteście i się z nami solidaryzujecie! To dzięki Wam co roku możemy pomagać jeszcze większej liczbie osób – mówi Aleksandra Rutkowska p.o. Rzecznika Prasowego WOŚP. Od 2019 roku użytkownicy PayPal z całego świata wspierają WOŚP przekazując darowizny na za pośrednictwem platformy (3) . PayPal umożliwia przekazywanie środków na wiele sposobów, m.in. za pomocą jednorazowej dotacji online poprzez przycisk na stronie internetowej www.wosp.org.pl, www.en.wosp.org.pl lub cyklicznych wpłat (4) . Bezpiecznych płatności PayPal można ponadto użyć w utworzonych w Norwegii e-skarbonkach Mastercard – wygodnych, intuicyjnych w obsłudze narzędziach, umożliwiających kwestowanie na rzecz Fundacji w Internecie. Użytkownicy PayPal mogą także skorzystać z platformy, aby przejść weryfikację podczas Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców (5) . Bycie częścią międzynarodowego teamu wspierającego WOŚP to dla nas wielki przywilej i zobowiązanie. Współpraca z Orkiestrą pomaga nam czynić świat lepszym. Cieszymy się, że jako PayPal jesteśmy jednym z wiodących partnerów wpłat zagranicznych Orkiestry. Dzięki temu, każdy darczyńca z Norwegii czy innego miejsca na świecie może w prosty sposób, za pomocą bezgotówkowych płatności, wesprzeć cel 30. Finału WOŚP – wyjaśnia Efi Dahan, dyrektor zarządzający PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i Izrael.

Sukces WOŚP nie byłby możliwy bez milionów darczyńców, którzy grają z Orkiestrą już od 30 lat. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy coroczny sukces inicjatywy. Jak włączyć się w działania Orkiestry w tym roku? Dokładając się do puszek wolontariuszy lub sztabowych Puszek Stacjonarnych, uczestnicząc w organizowanych przez sztaby wydarzeniach, bądź wykorzystując wybrane formy wpłat online takie jak np. PayPal. Warto też pamiętać, że Orkiestrę można wspierać cały rok, a nie tylko w kulminacyjnym dniu Finału – wykorzystując metodę cyklicznych płatności PayPal o wybranej przez siebie wysokości.

* * *

O PayPal:

Od ponad 20 lat PayPal pozostaje na czele cyfrowej rewolucji w płatnościach. Wykorzystując technologię sprawia, że usługi finansowe i handel są wygodne, bezpieczne i bardziej przystępne cenowo. Platforma PayPal wspiera ponad 400 milionów konsumentów i sprzedawców na ponad 200 rynkach, ułatwiając ich rozwój i dostęp do globalnej gospodarki. Więcej informacji: www.paypal.com

30. Finał WOŚP:

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W akcję angażuje się ponad 1600 Sztabów, w tym blisko 100 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Cel Finału wspierać można m.in. dorzucając się do puszek wolontariuszy lub Sztabowych Puszek Stacjonarnych bądź wykorzystując rozmaite formy wpłat w kanałach elektronicznych. Kweście towarzyszy 16. Bieg „Policz się z cukrzycą”. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło będzie studio telewizyjne oraz scena koncertowa w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. W planie są koncerty m.in. zespołów Dżem, happysad, IRA, Kwiat Jabłoni, De Mono, LemON, Sorry Boys oraz Piotra Bukartyka.

O WOŚP:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 tys. urządzeń.

1 https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp; Wszystkie przytoczone w treści dane dot. WOŚP pochodzą z oficjalnej strony Fundacji www.wosp.org.pl
2 https://norwaytoday.info/culture/polish-immigrants-speak-on-finding-success-in-norway-we-are-proud-of-what-we-have-built/
3 Może być zastosowany przelicznik walutowy. Więcej informacji na temat opłat można znaleźć na stronie: https://www.paypal.com/en/webapps/mpp/paypal-fees
4 Z comiesięcznych wpłat można zrezygnować w dowolnym momencie. Więcej o zasadach płatności WOŚP: https://static.wosp.org.pl/trunk/uploaded/sended/files/strony/wesprzyj/regulamin_wplacam_wosp_org_pl.pdf
5 Darowizny przekazywane spoza Polski nie podlegają odliczeniu od podatku. Prosimy o zasięgnięcie profesjonalnej porady podatkowej.

Warszawa, 26.01.2022

Dodaj komentarz