Oficjalna inauguracja przeglądu nowych polskich filmów w Norwegii.

27 stycznia br. w Cinemateket Oslo miała miejsce oficjalna inauguracja przeglądu nowych polskich filmów w Norwegii.

Przegląd zainagurowany został pokazem filmu “Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego a poprzedzony oficjalnymi wystąpieniami Jana Langlo, Dyrektora Norweskiego Instytutu Filmowego, charge d’affaires Ambasady RP w Oslo Tomasza Orłowskiego oraz rozmową nt. okoliczności powstania filmu i kulisów pracy w przemyśle filmowym przeprowadzoną przez reżyserkę filmów dokumentalnych Kasię Mateję z Michałem Sobocińskim – operatorem filmu “Filip”.

Po pokazie licznie zgromadzona publiczność (wszystkie bilety wyprzedane!) uczestniczyła w okolicznościowej recepcji.

Projekt – realizowany jest przez Ambasadę RP w Oslo oraz Norweski Instytut Filmowy/Cinemateket we współpracy z Polsk Filmfestival i Festiwalem Współczesnej Polskiej Kultury i Sztuki We Do, przy wydatnym wsparciu finansowym ze strony PGNiG Upstream Norway Orlen Group.

W dniach 10 stycznia – 9 lutego br. na 34 pokazach w 6 miastach Norwegii (Oslo, Bergen, Lillehammer, Stavanger, Trondheim, Tromso) pokazywanych jest 5 polskich filmów: “Filip” w reżyserii M. Kwiecińskiego, “Chleb i sól” w reżyserii D. Kocura, “Kobieta na dachu” w reżyserii A. Jadowskiej, “The silent twins” w reżyserii A. Smoczyńskiej oraz (na 2 pokazach w Oslo) “IO” w reżyserii     J. Skolimowskiego.

Źródło tekstu oraz zdjęcia: Ambasada RP w Oslo

Dodaj komentarz