Kayah wystąpi w Drammen.

Na zaproszenie międzykulturowego centrum kultury i sztuki “Interkultur” w Drammen na Union Scene (Grønland 60), 18 października będzie gościła Kayah z Transoriental Orchestra. To pierwszy jej koncert w Norwegii, który dla publiczności będzie okazją do muzycznie egzotycznej podróży.

Kayah to jedna z najpopolarniejszych polskich wokalistek. Jest także kompozytorem, autorem tekstów i współwłaścicielem wiodącej w Polsce wytwórni – Kayax.  Jej poprzedni autorski album “Kayah i Bregović” nagrany z Goranem Bregovicem sprzedał się ponad 800 tys. egzemplarzy.

W Drammen Kayah wystąpi wspólnie z międzynarodowym zespołem muzyków w ramach projektu Transoriental Orchestra, który powstał we współpracy z Atanasem Valkov, kompozytorem i producentem.

Artystka zaśpiewa po polsku, hebrajsku, arabsku, romsku, a także w jidysz i ladino. Oprócz tradycyjnych pieśni Żydów aszkenazyjskich i Sefardyjczyków Kayah zaprezentuje też wzruszające kompozycje Andrzeja Własta („Warszawo ma”) i Jerzego Petersburskiego („Ostatnia niedziela”). Publiczność będzie mogła usłyszeć wiele orientalnych instrumentów, m.in. cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety i piszczałki.