Gala finałowa konkursu “Wybitny Polak” w Norwegii.

Laureaci konkursu “Wybitny Polak” w Norwegii 2017 odebrali nagrody i dyplomy w sali Konserthus w Oslo.

Nagrody przyznano w pięciu w kategoriach: „Kultura”, „Biznes”, „Osobowość”, „Nauka” i „Młody Polak”, a także dwa wyróżnienia w kategoriach: “Kultura” oraz “Nauka”.

Laureaci nagrody “Wybitnego Polaka” w Norwegii 2017 to:

dr Elżbieta Pacyna (Nauka),
Dariusz Bobko (Biznes),
Marta Radwańska (Młody Polak),
Krzysztof Frymarkiewicz (Osobowość),
Dominika Minkacz-Sira (Kultura).
Wyróżnienia:

w kategorii “Nauka” otrzymała dr Elżbieta Czapka,
w kategorii “Kultura” otrzymała Magdalena Tutka-Gwóźdź.

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, której głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami.
Siódma Gala Finałowa konkursu “Wybitny Polak” w Norwegii 2017 zorganizowana została, jak co roku, przez stowarzyszenie The Young Polish Norwegian Professionals Association – UCI.

Galę uświetnił koncert Czesław Śpiewa. Występ Czesława Mozila poświęcony był doświadczeniu bycia imigrantem. Teksty i piosenki nawiązywały do osobistych przeżyć i doświadczeń artysty, do rozterek, paradoksów i sposobów Polaków na radzenie sobie w kraju, który wybrało się na miejsce życia. I z drugiej strony refleksje, które przychodzą do imigranta, który po latach powrócił do kraju. Dowcipnie i przenikliwie artysta nakreślił sylwetkę człowieka, dla którego wiele spraw nie może już być oczywistych, bo jest trochę stąd i stamtąd, ale może się dzielić się z tymi, którzy przechodzą podobną drogę.

źródło: Ambasada RP w Oslo

Dodaj komentarz