Zbigniew Bródka wystartował w Hamar.

Puchar Świata w Hamar nie jest typowymi zawodami dla panczenistów. Łyżwiarze startują jedynie na średnich i długich dystansach. W Norwegii rywalizację zaplanowano na 1500 i 5000 m (mężczyźni) oraz 1500 i 3000 m (kobiety).

W sobotę Bródka wystartował w wyścigu dywizji B na 5000 metrów. Na metę przyjechał z czasem 6:34.94 min, co dało mu dopiero jedenaste miejsce w rywalizacji. Wyścig wygrał Francuz Alexis Contin, który był szybszy o 11,26 s.
W niedziele Zbigniew Bródka startował na swoim królewskim dystansie, czyli 1500 metrów. Bródka przegrał z Thomasem Krolem, z którym przyszło mu rywalizować w parze, a z czasem 1:46.84 zajął dopiero ósme miejsce w konkursie. Triumfował Denis Yuskov z rezultatem 1:45.07. Dziewiąte miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki, zawodów nie ukończył za to Jan Szymański.

W rywalizacji pań na tym samym dystansie dziewiąty czas miała Luiza Złotkowska. Bieg na 3000 metrów medalistka olimpijska z Soczi zakończyła z jedenastym wynikiem.