Pomorskie firmy ICT promują się na Oslo Innovation Week 2014

Celem spotkania jest prezentacja polskiego i norweskiego potencjału w branży ICT, nowoczesnych technologii oraz nawiązanie współpracy biznesowej, technologicznej i badawczej z partnerami z Norwegii. Impreza odbywa się w ramach Oslo Innovation Week – największej corocznej konwencji innowacji w Europie. 

Spotkanie organizowane jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Norwesko-Polską Izbą Gospodarczą w ramach misji gospodarczej pomorskich przedsiębiorców do Norwegii. Łącznie w misji weźmie udział 8 firm z regionu, są to: Black Pearls Investments Sp. z o.o., Inventive Logic S.C., Syrius Group s.c., Telemobile Sp. z o.o., TMA Automation Sp. z o.o., Tomsky Internet Marketing, SolDevelo Sp. z o.o. , oraz XOGO Sp. z o.o. W składzie delegacji nie zabraknie również pomorskich instytucji wspierających nowoczesne technologie: Invest in Pomerania, Słupski Inkubator Technologiczny, INTERIZON Pomorski Klaster ICT oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

– „Norwegia jest bardzo ważnym partnerem gospodarczym Pomorza. Widzimy wiele pól do współpracy m.in. w sektorze morskim, przemyśle offshore, energetyce, technologiach środowiskowych, czy też branży ICT. Liczymy, że misja wyjazdowa wzmocni nasze stosunki gospodarcze, a pozyskane dobre praktyki od partnerów norweskich i wymiana doświadczeń zaowocują implementacją ciekawych wspólnych projektów, zarówno na Pomorzu jak i w Norwegii” – mówi Mirosław Kamiński, Prezes PARR S.A.

Kiedy: 15.10.14

Gdzie: Oslo

Więcej informacji: tutaj

 

Dodaj komentarz