Koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa w Oslo.

Ambasada RP w Oslo wraz z Cosmopolite Scene oraz PGNiG Upstream Norway zapraszają na koncert Kapeli ze Wsi Warszawa. Koncert odbędzie się 6 maja 2022 o godzinie 20.00 w Cosmopolite Scene w Oslo. Drzwi będą otwarte od 19:00.

W tym roku Kapela ze Wsi Warszawa obchodzi 25-lecie istnienia. To jeden z najbardziej oryginalnych i jeden z najlepszych polskich zespołów muzycznych. Zespół czerpie inspiracje z tradycyjnej muzyki ludowej z Polski i łączy ją z nowoczesnymi aranżacjami.

Do tej pory Kapela ze Wsi Warszawa nagrała dziewięć płyt, wystąpiła na słynnych scenach na 4 kontynentach i w ponad 30 krajach świata, stworzyła gry i ścieżki dźwiękowe do filmów oraz otrzymała nominacje do Grammy!

Jej dziewiąty album „Waterduction” z 2020 roku został dobrze przyjęty w kraju i za granicą – grupa zdobyła nagrodę za najlepszy album folkowy 2020 roku na Festiwalu Polskiego Radia – „Nowa Tradycja”, została oceniona jako „Najlepsza w Europie” według Transglobal World Music Chart i zajęła pierwsze miejsce w Music Charts Europe.

Żródło: Ambasada RP w Oslo

 

Dodaj komentarz